Gücünüze Güç katar...

Telefeon

0(262 ) 744 45 19-0532 772 25 85

İnfo@akhisarbobinaj.com akhisarbobinaj@gmail.com
Telefeon

Beylikbağı Mah. Yeni bağdat cad. No : 195/A Gebze/KOCAELİ

Hizmetlerimiz

OG Motor Sarımı

 OG motor sarımları akhisar bobinaj farkı ile sizlere sunulan iş akışlarımızın arasındadır. Özellikle aşama aşama yaptığımız bu motor sarımı ile farkımızı ortaya koymaya başarıyor ve sizlere tam anlamı ile hizmet vermeye devam ediyoruz

Gebze Og motor sarımı için öncelikli olarak ilk başladığımız aşama bobin sökümü ve içindeki vüne temizliğidir. Her noktası özel özel incelikle ile sökülür ve hiçbir zarar almadan parçalara ayrılır. Bunun yanı sıra bobin başı bağlantılarının çember montajı aşamasına geçilir ve ona uyumlu olacak yani yeterli gelecek kalınlıktaki izolasyon malzemeleri ile tamamen izole edilir

Daha sonraki aşama ise bobin atımıdır. Burada bobinler oluğa yerleştirilirken diğer tüm kıstaslara dikkat edilir ve özellikle iletken bantların zarar görmemesi için dikkat edilir. Bu aşamaların hepsi çok özen isteyen ve özellikle işçilik isteyen çalışmalardır. Özellikle her faz için bobin kısımlarını arasına ısıyı algılayan alıcılar konulur.

Daha sonraki aşamamız ise bobin testidir. Bu aşamada yüksek gerilirim ile çok kısa bir test yapılır ve herhangi bir sorun olup olmadığı incelenir.  Özellikle iletken ve yarı iletken bantların zarar görmemiş olması çok önemli olduğu için bu kısımlar özellikle incelenir.

Bir sonraki aşama ise hatve kaldırmasıdır.  Daha sonraki aşamaya geçtiğimizde ise bu yapılan bobin bağlantılını tekrardan yapılandırma işlemidir. Daha sonraki adım ise og motor sarımı için fırınlama ve vernikleme zamanının gelmesidir. Özellikle aralıksız olarak yaklaşık 15 saat boyunca 130 dereceye varan fırında kurutma işlemine alınır.  Daha sonra vernikle kaplanan bobin tekrar bir 15 saat daha aynı derece işlem girmek için fırına verilir.

Bu aşamayı geçtikte sonra da artık sizlere teslim edilmeden önce final testleri sırayı alır ve kontrol edilerek özellikle izolasyon değerleri ölçülüp teslim sürecine girişilir.

Og motor sarımı aslında hem çok meşakkatli hem de çok dikkat isteyen bir uygulamadır.

Bu sebeple Yüce bobinaj olarak sadece işinde uzman kişiler ile çalışır ve büyük emekler vererek işlemlerimizi sonlandırırız. Bizleri tercih edeceğiniz için pişman olmayacak ve oldukça memnun kalacaksınız.